Нескорений ПроRock: у Києві відбувся концерт пам’яті Василя Стуса

У концертній залі Будинку звукозапису Українського радіо 14 січня відбувся рок-концерт за участю відомих українських музикантів, які презентували новий музичний альбом “Нескорений ПроRock на вірші Василя Стуса. Подію відвідали представники Рівненського міжнародного кінофестивалю “Місто Мрії” - з важливою місією.

Київ зустрів нас весняним теплом. На запрошення Романа Бровка, режисера фільму про Василя Стуса “Заборонений”, ми відвідали концерт-присвяту відомому в Україні й за її межами поету і громадському діячу.

Ми зустрілися з Романом до початку концерту неподалік Палацу спорту, близько 18.30. У цей час до входу в Палац вишикувалася кілометрова черга — молодь поспішала потрапити на концерт всесвітньо відомого рок-гурту. Напевно, і виконавці, і глядачі залишилися задоволеними подією, адже українська публіка завжди особливо тепло зустрічає улюблених артистів.

Дорогою до Будинку звукозапису поспілкувалися з Романом про сучасне українське кіно, про тенденції та нові виклики у кінематографі й те, що імовірно чекає на кінострічки про відомих українців. І звісно, про подію, на яку йшли.

Роман розповів, що лише за декілька днів після першого анонсу концерту пам’яті Стуса практично всі квитки до зали Будинку звукозапису на 400 місць були розкуплені. А потрапивши до зали, ми побачили, що тут були і глядачі, яким не дісталося сидячого місця.

Того вечора відвідувачі концерту першими почули пісні на вірші Василя Стуса, що увійшли до альбому-збірки "Нескорений ПроRock: Василь Стус", у виконанні відомих музикантів. Збірка складається зі співаника та CD-диска, містить 16 віршів-пісень з текстами й акордами. Автором ідеї проєкту став Ігор Роман, фронтмен рок-гурту Fata Morgana UA. Організатором концерту — громадська спілка “Творче патріотичне об’єднання “Музичний батальйон”.

Наприкінці заходу ведучий концертної програми — відомий журналіст, телеведучий, документаліст Юрій Макаров — під овації глядачів запросив на сцену режисера фільму “Заборонений” Романа Бровка та продюсера Рівненського міжнародного кінофестивалю “Місто Мрії” Олександра Гладунова, який урочисто вручив Роману приз кінофестивалю — ковану Кінокамеру за перемогу “Забороненого” у національній конкурсній програмі 4-го РМКФ “Місто Мрії”.

Візит на концерт "Нескорений ПроRock" однозначно став прекрасним початком нового 2020 року. Завдяки цьому проєкту українська музика збагатилася новими висококласними творами, в яких є і гармонія, і глибокий смисл текстів.

Наталя Богданець,

відділ зв’язків з громадськістю Кінофестивалю

Нескорений ПроRock

 

Нескорений ПроRock

 

Нескорений ПроRock