ЗАБОРОНЕНИЙ: дивіться 27 вересня на РМКФ "Місто Мрії"

Roman Brovko's film "Forbidden" became a participant of the competition program of the 4th Rivne International Film Festival "Dream City". During the festival, the audience will see the film on September 27 in Rivne, in the Cinema Palace Ukraine.

Біографічна драма режисера Романа Бровка "Заборонений" стала учасником конкурсної програми 4-го Рівненського міжнародного кінофестивалю "Місто Мрії". Під час кінофестивалю глядачі побачать фільм 27 вересня у Рівному, у Кінопалаці "Україна".

В український прокат на великих екранах "Заборонений" вийшов 5 вересня і приурочений до 34-их роковин смерті Василя Стуса. Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

У ролях: Дмитро Ярошенко, Віталій Салій, Олег Масленніков, Євгенія Гладій, Карина Шереверова, Діана Розовлян, Роман Халаімов, Михайло Кришталь.

…1965 рік. Молодий поет Василь Стус не може миритися з безправним становищем українців у Радянському Союзі та кидає виклик тоталітарній системі. Він говорить про те, про що мовчать мільйони. Незважаючи на постійний тиск і погрози, Стус не припиняє боротьбу навіть у засланні. Реальна історія нескореного поета, історія кохання і зради, людської гідності та підлості…

Фільм набув розголосу задовго до премєри. Авторам фільму перешкоджали показувати сцени з народним депутатом Віктором Медведчуком, який понад 30 років тому на судовому процесі був державним захисником Стуса. І хоча сцени з політиком вдалося відстояти, однак автори фільму, як вони самі зазначають, не отримали юридичного дозволу на те, щоб називати у фільмі прізвище Медведчука.

Як зазначили творці сценарію, вони хотіли, найперше, звернути увагу на велич Стуса як особистості.

На щастя, нарешті глядачі побачать більше, ніж суд. Я сподіваюся, що глядачам будуть відкриті нові сцени, сторінки життя Василя Стуса,

– розповів Артемій Кірсанов, автор сценарію фільму "Заборонений".

Офіційний трейлер фільму:

 

Саундтреком до фільму "Заборонений" стала композиція "Колискова" гурту "БЕZ ОБМЕЖЕНЬ":

Василь Стус – український поет, прозаїк, перекладач, літературознавець та правозахисник. Він був одним із найактивніших дисидентів. Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1990) та Герой України (2005) – посмертно.

За те, що боровся за необхідність збереження і розвитку української культури, зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена, а сам він був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі.

Василь Стус помер у колонії на Уралі в ніч із 3 на 4 вересня 1985 року.