В Україні знято тизер до фільму про Миколу Джерю

From September 24 to September 28, a team of filmmakers filmed a commercial for a project implemented with the support of the Ukrainian Cultural Fund...

У період з 24 по 28 вересня команда кінематографістів здійснювала зйомки рекламного ролика до проєкту, який втілюється за підтримки Українського культурного фонду, а саме: створення літературного сценарію повнометражного ігрового фільму "Джеря. А завтра була воля". Основною локацією якраз обрано смт Стеблів та його околиці, зокрема старе русло річки Рось - Самовілка. Саме пейзажі цих місць описані у повісті "Микола Джеря" Іваном Нечуєм-Левицьким.

У Стеблеві, на кутку Раківка, творча група відшукала стару хату для відтворення інтер’єру та архітектури тогочасної епохи за підтримки директора місцевого музею. В самому приміщенні музею актори зупинилися на знімальний день.

За підтримки працівників музею І.С.Нечуя-Левицького в Стеблеві та надання організаційної допомоги здійснено експедиції шляхами головного героя твору – Миколи Джері, досліджено зв’язок життя та творчості самого Івана Нечуя-Левицького з образами повісті.

Треба зазначити, що повість "Микола Джеря" екранізувалася на Першій державній кінофабриці (пізніше – Одеська кіностудія) режисерами Марком Терещенком та Йозефом Роном у 1926 році.

Наталя Богданець,

за матеріалами Надросся Online, фото: fb-сторінка проєкту