Фільм відкриття РМКФ "Місто Мрії": військова драма "Східняк"

Andrii Ivaniuk's full-length film "Eastman" will be seen in Rivne at the opening of the 4th Rivne International Film Festival "Dream City". We look forward to seeing you at the Cinema Palace Ukraine on September 24. Starts at 18.00.

Військову драму Андрія Іванюка "Східняк" у Рівному глядачі побачать під час відкриття 4-го Рівненського міжнародного кінофестивалю "Місто Мрії". Чекаємо на Вас 24 вересня у Кінопалаці "Україна". Початок о 18.00.

Про що фільм? На своїй сторінці facebook продюсер Володимир Філіппов написав:

Жадан: Мені кажуть: ти східняк, житель Донбасу, значить, до тебе потрібно ставитися насторожено.

Ця теза розгорнута у фільмі Андрія Іванюка Andy Iva "Східняк", де головну роль, а саме східняка, зіграв неперевершений Богдан Бенюк.

Цей фільм варто подивитися при будь якій можливості тому, кого це тема турбує, а я сподіваюсь турбує вона кожного свідомого громадянина України. Бо в кожного з нас є запитання - а що буде далі?

Кінопрем’єра фільму "Східняк" Андрія Іванюка – і українська і світова – відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі у липні цього року. Головну роль в фільмі зіграв Богдан Бенюк. І хоч актор родом з Івано-Франківщини, тобто фактично – західняк, однак зіграв роль східняка і зробив це класно.

Відомо, що режисер Андрій Іванюк – ветеран бойових дій на сході України. В інтерв’ю Радіо Свобода Іванюк розповів, що у стрічці йдеться про його ж бойового побратима – вихідця з Донбасу із позивним "Борода". Фільм розповідає про один день з життя двох бійців – "Бороди" та "Режисера", і прототипом останнього став сам Іванюк.

Показ фільму під час кінофестивалю відбуватиметься у рамках програми популяризації національних фільмів, за підтримки Держкіно України.