Рівненський міжнародний кінофестиваль «Місто Мрії»: як це буде у 2024 році

У вівторок, 23 квітня, у "Майстерні міста Рівне" відбулася пресконференція з нагоди проведення П’ятого Рівненського міжнародного кінофестивалю «Місто Мрії», запланованого на 05-08 червня 2024 року.

Учасники та учасниці пресконференції: Олександр Гладунов, генеральний продюсер РМКФ «Місто Мрії», директор ГО «РОО «Українська асоціація маркетингу»; Наталія Лозовська, начальниця управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради; Елеонора Стеценко, директорка Рівненської обласної філармонії; Віктор Булига, директор РМКФ «Місто Мрії» (онлайн).

participants_press conference

 

 

 

 

 

Протягом чотирьох днів рівняни та гості міста зможуть переглянути фільми повного та короткого метру українського йзакордонного виробництва. Зокрема, глядачам покажуть такі повнометражні фільми: «Щедрик» (2021, реж. Олеся Моргунець-Ісаєнко); «Памфір» (2022, реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук); «Бачення метелика» (2022, реж. Максим Наконечний); «Як там Катя?» (2022, реж. Крістіна Тинькевич); «Уроки толерантності» (2023, реж. Аркадій Непиталюк). Деякі фільми короткого метру – як українські, так і закордонні – стануть прем’єрою для глядачів.

Номінації конкурсної програми: ігрові повнометражні фільми; ігрові короткометражні фільми; документальні короткометражні фільми (конкурс фільмів "Поранена Земля" на тему екологічних проблем, спричинених війнами). Володаря Гран-прі визначить журі кінофестивалю. Також у межах події пройде зустріч творців контенту у форматі «круглий стіл» на тему використання штучного інтелекту та майстер-клас президента «Гільдії сценаристів України» Андрія Бабіка: "Українське кіно- і серіальне виробництво: сучасний стан і перспективи розвитку".

Дні кінопоказів, а також дні відкриття (05.06) й закриття (08.06) кінофестивалю пройдуть у залі камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії. Під час відкриття глядачі зможуть послухати мелодії з найвідоміших світових фільмів у виконанні оркестру філармонії у рамках музичного фестивалю "Рівненські класичні резиденції", що триватиме в Рівному протягом червня. Фестиваль покликаний відродити європейські музичні традиції міста та об’єднав музикантів, краєзнавців, фотомитців, художників, діячів культури та креативних індустрій.

П’ятий Рівненський міжнародний кінофестиваль «Місто Мрії» проходить на підтримку впровадження «Стратегії розвитку культури Рівного до 2030-х рр.». У Стратегії розвитку культури Рівного, що була затверджена Рівненською міською радою в грудні 2023 року, визначено бачення, якою буде культура міста у 2030-х: у місті є культурні «гачки», які вихоплюють рівнян та гостей з буденності, насичене культурними подіями життя – від знакових фестивалів до камерних подій. Кінофестиваль «Місто Мрії» –  це якраз одна з таких подій для життя міста, важлива і для рівнян, і для гостей. Проведення заходу міжнародного рівня – кінофестивалю, яких в Україні відбувається не так і багато, стане культурним магнітом і, впевнені, позитивно вплине на розвиток мистецького середовища Рівного. Відродження кінофестивалю – це крок у напрямку до втілення цілей, поставлених дієвцями культури при написанні Стратегії розвитку культури, до перетворення  Рівного на Місто Мрії.

Фестиваль фінансується Європейським Союзом у межах проєкту EU4Culture, що реалізується Goethe-Institut у партнерстві з Czech Centers, Danish Cultural Institute та Institut Français у Грузії.

Організатор кінофестивалю: ГО «Рівненська обласна організація «Українська асоціація маркетингу». Партнери: Управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому, Рівненська обласна філармонія, Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, Гільдія сценаристів України. Головний інформаційний партнер: Еспресо TV. Інформаційні партнери: рекламна група «Радіо Дім», Суспільне Рівне, Сфера-ТВ.

Про кінофестиваль

У 2024 році РМКФ «Місто Мрії» пройде після чотирирічної перерви, пов’язаної з COVID-19 та початком повномасштабного вторгнення військ росії на територію України. Організатори отримали загалом 100 фільмів, ігрових і документальних, на відбір до конкурсної програми кінофестивалю.

Пʼятий Рівненський міжнародний кінофестиваль «Місто Мрії» проходить на перетині мистецтв – кіно та музики, у партнерстві з музичним фестивалем «Рівненські класичні резиденції». Дні кінопоказів, а також дні відкриття (05.06) й закриття (08.06) фестивалю пройдуть у залі камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії. 

У 2016-2019 роках володарями Гран-прі кінофестивалю стали фільми: 2016 – "Муссе" Джона Хеллберга (Швеція); 2017 – "Війна химер" Анастасії та Марії Старожицьких (Україна); 2018 – "МІФ" Леоніда Кантера та Івана Яснія (Україна); 2019 – The Wind Phone режисерки Крістен Гервек (США).