Про Фестиваль

Рівне запрошує Вас на кіноподію:

20 жовтня 2019 стартує 4-ий Рівненський міжнародний кінофестиваль "Місто Мрії".

 

НАША КОНЦЕПЦІЯ

Ми прагнемо підтримати і підсилити розвиток українського кінематографу та просування українських фільмів. Створюємо майданчик для вільного обміну ідеями між професіоналами, досвідченими представниками українського та закордонного кінематографу й тими, хто знаходиться на старті своєї кар’єри і має великі амбіції. Занурюємо всіх гостей кінофестивалю у атмосферу щирого спілкування та обміну враженнями від подій і переглядів цікавих фільмів.

Цього року експертний відбір кінофестивалю пройшли близько 500 фільмів з понад 50-ти країн світу. І лише небагатьом з них вдалося потрапити до конкурсної програми.

За підтримки Державного агентства України з питань кіно у 2019 році нам випала нагода реалізувати програму популяризації національних фільмів у межах кінофестивалю. Це означає, що українського кіно у цьогорічному "Місті Мрії" буде багатоі це прекрасно!

З родзинок: особливою мистецькою локацією стане місто Острог, тож один день кінофесту пройде саме там.

КОНКУРСНА ПРОГРАМА РМКФ "МІСТО МРІЇ" 2019

Національна програма:

повнометражні ігрові фільми;

повнометражні документальні фільми;

короткометражні ігрові фільми.

Міжнародна програма:

короткометражні ігрові фільми;

короткометражні документальні фільми;

короткометражні анімаційні фільми.

Відкриття 4-го Рівненського міжнародного кінофестивалю відбудеться 20 жовтня у Кінопалаці "Україна" (Рівне, майдан Незалежності, 2), конкурсні покази фільмів пройдуть у Кінопалаці та в Національному університеті "Острозька академія". Закриття кінофестивалю відбудеться 23 жовтня.

У 2019 році кінофестиваль проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Рівненської міської ради. Генеральний інформаційний партнер: ЕСПРЕСО TV. Інформаційний партнер: ТРК "Ритм". Партнери: Національний університет "Острозька академія", Рівненський обласний краєзнавчий музей.

Організатор: ГО "Рівненська обласна організація Українська асоціація маркетингу".

 

Рівненський міжнародний кінофестиваль "Місто Мрії" відбувається щорічно, з 2016 року.

Що надихає нас на проведення кінофестивалю?

Рівне. Його неймовірна історія, його краєвиди, локації та мешканці. І любов рівнян до мистецтва. Вони ходять у кіно. Вони відвідують музичні, літературні та інші арт-фестивалі. Вони мотивують себе й друзів робити місто кращим. Вони насолоджуються спільно проведеним часом, залишаючи емоційну віддачу для організаторів і надихаючи їх на нові унікальні й цікаві заходи.

Щороку на п’ять днів ми занурюємо мешканців і гостей міста в атмосферу кіно: зустрічі з відомими акторами й режисерами, майстер-класи від професіоналів кіноіндустрії, відпочинок разом з друзями і рідними у кінозалі, цікаві новини зі світу кіно...

За свою історію фестиваль став однією з найбільш важливих мистецьких і культурних подій Рівного, області й країни. Кіноподію відвідали гості з різних куточків України, а також – з Білорусі, Польщі, Чехії, Франції, Німеччини, Туреччини, Швейцарії, Норвегії, Ізраїлю, Канади та інших країн.

Близько 700 робіт з понад 40 країн світу загалом надійшло за 2016, 2017, 2018 роки на експертний відбір РМКФ "Місто Мрії".

215 фільмів українського та закордонного виробництва взяли участь у конкурсній програмі кінофестивалю.

Володарями Гран-прі міжнародного кінофестивалю "Місто Мрії" стали фільми:

2018 рік – "Міф", режисери: Леонід Кантер, Іван Ясній, Україна

2017 рік – "Війна химер", режисери: Анастасія та Марія Старожицькі, Україна

2016 рік – "Musse", режисер Джон Хеллберг, Швеція.

Конкурсну програму кінофестивалю у різні роки оцінювало авторитетне журі, до складу якого увійшли актори театру і кіно, народні артисти України, українські й закордонні кінокритики, продюсери, режисери, сценаристи фільмів, композитори, а саме: голова правління Української кіноакадемії, кінознавець Володимир Войтенко; актор театру і кіно, народний артист України Богдан Бенюк; актриса театру і кіно, телеведуча Римма Зюбіна; кіносценарист, телеведучий Андрій Бабік; кінорежисер і кіносценарист Олег Ущенко; продюсер Володимир Філіпов; актор театру і кіно Дмитро Лінартович; актриса Тетяна Юрікова; продюсер Віктор Вілгелм; кінознавець і головний редактор журналу "Українська культура" Юрій Сорока; генеральний продюсер компанії "БелФільм" Юрій Ігруша (Білорусь); продюсер і сценарист Ольга Кременецька (Білорусь); режисер і кінокритик Вікторія Левинська (Німеччина); режисер Алі Фахр Мусаві (Іран); продюсер і президент Міжнародної організації CinemaHall Ілля Свідлер; режисер Юрій Ковальов; продюсер, режисер, оператор Ангел Ангелов; кінокритик і журналістка Олеся Анастасьєва; режисер Світлана Зінов’єва; композитор Алла Загайкевич.

Найбільш цікавими подіями – локаціями кінофестивалю "Місто Мрії" стали:

  • Кіношкола у Рівному, де відомі кінотворці й митці проводять майстер-класи для зацікавлених;
  • Зніми кіно у Місті Мрії - конкурс короткометражок, які учасники знімають протягом кінофестивалю на локаціях Рівного;
  • Open Cross-Cultural Space – відкритий простір для режисерів, акторів, продюсерів, митців, представників місцевої влади та ЗМІ, де вони дискутують про кіно, діляться власним досвідом з колегами й інформують про цікаві проекти.